Atrakcje

 

UROKLIWY USTROŃ JEST PIĘKNY O KAŻDEJ PORZE ROKU!

To miejsce przyciąga każdego roku wielu turystów. Wszystko dzięki górskim krajobrazom, regionalnej kuchni, czy klimatycznym imprezom. Zarówno rodziny z dziećmi, jak i osoby poszukujące odpoczynku w pojedynkę mogą tu aktywnie spędzić czas.

Położenie ośrodka Dąb w jednym z najpiękniejszych widokowo punktów Ustronia w sąsiedztwie licznych szlaków turystycznych m.in. na Równicę czy Czantorię zachęca do górskich wędrówek i jest świetną bazą wypoczynkową podczas tych wypraw.

 

 USTROŃ TO MIEJSCE BOGATE W RÓŻNE ATRAKCJE TURYSTYCZNE, M.IN.:

Leśny Park Niespodzianek – idealne miejsce na spędzanie czasu dla rodzin z małymi dziećmi. Można tu nie tylko zobaczyć, ale również nakarmić jelenie, sarny, daniele, dziki, muflony oraz inne leśne zwierzęta. Niezapomniane wrażenia zapewni pokaz lotów ptaków drapieżnych oraz sów, a Aleja Bajek i plac zabaw z licznymi atrakcjami umili czas każdemu dziecku.

 

Górski Park Równica – usytuowany pod samym szczytem Góry Równica. Szczyptę adrenaliny zapewni zlokalizowany tam całoroczny tor saneczkowy typu Rollercoaster. Na Równicy spróbować można również swoich sił w parku linowym posiadającym kilka tras o różnym stopniu trudności. Dla smakoszy jest tu kilka ciekawych punktów gastronomicznych, w których można między innymi samodzielnie upiec kiełbasę.

 

Kolej Linowa Czantoria– wygodna czteroosobowa kanapa prowadzi na Polane Stokłosica (851 m. n. p. m.) skąd już pieszo można podejść na szczyt góry Czantoria (995 m. n. p. m.). Na Polanie Stokłosica zlokalizowany jest również letni tor saneczkowy oraz Sokolarnia.

Na szczycie czeka  kolejna atrakcja – wieża widokowa usytuowana po czeskiej stronie, skąd przy dobrej widoczności można zobaczyć Tatry. Dodatkową atrakcją obsługiwaną przez Kolej Linową Czantoria jest staw, gdzie można popływać kajakiem, rowerem wodnym lub łódką.

 

Pijalnia Wód w Parku Zdrojowym – to nowoczesny budynek nawiązujący do charakterystycznych zabudowań Ustronia Zawodzia – Piramid. Przed Pijalnią można odpocząć i zrelaksować się przy fontannie solankowej zażywając zdrowotnych inhalacji. Wokół znajduje się ścieżka zdrowia z przyrządami do ćwiczeń.

 

Grota solna – pozwala w nowoczesny sposób wykorzystać zastosowanie soli w celach relaksacyjno – leczniczych. To miejsce na odpoczynek ciała i wyciszenie myśli. Zjonizowane i czyste powietrze wpływa na poprawę stanu zdrowia oraz pomaga w leczeniu wielu chorób.

 

Muzeum Ustrońskie – to miejsce, które każdego zwiedzającego przeniesie w czasie do historii Ustronia. W stałych zbiorach muzeum można znaleźć przedmioty przedstawiające historię ustrońskiego uzdrowiska, ukazujące jak wyglądały ustrońskie kąpiele żużlowe oraz kąpiele borowinowe, wystawę poświęconą ustrońskiemu hutnictwu, odlewnictwu i kuźnictwu oraz wystawę etnograficzną prezentującą stroje ludowe noszone w Ustroniu. Ciekawym punktem muzeum jest skansen rolniczo-przemysłowy. Muzeum Ustrońskie to miejsce z chęcią odwiedzane nie tylko przez dorosłych, ale również i dzieci. Na nich czeka tu wystawa prezentująca dawne zabawki, gry, książeczki, przybory szkolne, czy ubranka.

 

Aktywny odpoczynek – liczne szkoły narciarstwa w tym narciarstwa biegowego, korty tenisowe, boiska sportowe, rowery miejskie,  Strefa Sportu i Rekreacji w Parku Kościuszki – umilająca aktywne spędzanie czasu i zabawę nie tylko najmłodszym.